Rotko mākslas centrs

 • ROTKO CENTRAM 2 GADI!

  Apraksts: 24.aprīlī, atsaucot atmiņā Rotko centra atklāšanu, kas notika pirms diviem gadiem, Daugavpilī - kosmiski svētki! Svētki, kurus mēs katrs (mākslinieki, mūziķi, aktieri, centra darbinieki un viesi) būsim sarūpējuši sev paši! Izjusti izbaudīt radošās aktivitātes pieaugušajiem un bērniem, kā arī jauno izstāžu sezonas atklāšanu palīdzēs klauni, iepazīstinot apmeklētājus ar Latgales reģiona mākslas dienu izstādi "Klaunāde", stāstot par izstādes "Melnā saule. Sigurds Vīdzirkste - Ņujorkas avangardists" vēstījumu un kopā esot ar poļu māksliniekiem Karolu Karvovski, Pšemislavu Karvovski un Romanu Boravski, nolasot viņu radīto "Haosu", "Kosmosu" un izstaigājot "Labirintus". Klauni šajā dienā iepazīstinās arī ar lieliskām Latgales māksliniecēm Valdu Mežbārdi un Eleonoru Pastari, atklājot personālizstādes. Kosmisku noskaņu radīs līdzi paņemtais 'kosmoss", spilgts apģērbs un rotaļīgs noskaņojums!

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/images/VIOL-1.jpg

Jaunumi

 • Noslēdzies konkurss skolotājiem „Rotko balva”

  Noslēdzies konkurss skolotājiem „Rotko balva”

  Noslēgusies Rotko centra organizētā Latvijas vispārizglītojošo un profesionālās izglītības iestāžu skolotāju konkursa „Rotko balva” iesūtīto darbu izvērtēšana. Tika saņemti darbi no Daugavpils, Krāslavas, Talsu novada, Riebiņu novada. Par labāko darbu tika atzīts Irēnas Gončarovas darbs no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas.

 • Projekts ČETRAS IZSTĀDES izvirzīts Kilograms kultūras balvai

  Projekts ČETRAS IZSTĀDES izvirzīts Kilograms kultūras balvai

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centra projekts “Četras izstādes” ir izvirzīts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kopīgi veidotās balvas “Kilograms kultūras” 2015. gada pirmā ceturkšņa balsojumam nominācijā “Gada Notikums”. Projektu ČETRAS IZSTĀDES veido četras atsevišķas personālizstādes – Vijas Zariņas "Portreti", Kaspara Zariņa "Simptomi", Paulas Zariņas "Apziņas" un Martas Zariņas-Ģelzes (1987-2014) "Asaru kolekcija"

 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina svinēt savu otru dzimšanas dienu!

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina svinēt savu otru dzimšanas dienu!

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina svinēt savu otru dzimšanas dienu! 2015. gada 24. aprīlī aprit 2 gadi kopš Daugavpilī tika atklāts Marka Rotko mākslas centrs. Šajos svētkos Marka Rotko mākslas centrs saviem apmeklētājiem ir sagatavojis „kosmiskas” dāvanas un pārsteigumus. Piektdien, 24. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 19.00 mākslas centru varēs apmeklēt bez maksas, turklāt visiem centra apmeklētājiem būs iespēja skatīt jaunās „kosmosam” veltītas izstādes.

 • Tikšanās ar Zariņu ģimeni un izstādes kuratori Ingu Šteimani

  Tikšanās ar Zariņu ģimeni un izstādes kuratori Ingu Šteimani

  No 13. februāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ir skatāma vienīgā kopīga Zariņu ģimenes izstāde „Četras izstādes”, ko veido četras patstāvīgi veidotas personālizstādes - Vijas Zariņas "Portreti", Kaspara Zariņa "Simptomi", Paulas Zariņas "Apziņas" un Martas Zariņas-Ģelzes "Asaru kolekcija". Dienu pirms izstādes noslēguma 11.aprilī plkst. 13.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks tikšanās ar Kasparu, Viju un Paulu Zariņiem un izstādes kuratori Ingu Šteimani. Pasākuma laikā tikšanās dalībniekiem būs iespēja kopā ar māksliniekiem un izstādes kuratori izstaigāt visas „Četras izstādes”, ka arī piedalīties diskusijā un uzdot savus jautājumus māksliniekiem. Tikšanās notiks Daugavpils Marka Rotko mākslas centra B sektorā. Ieeja brīva.

Jaunākas galerijas

 • Tikšanās ar Zariņu ģimeni un „Četras izstādes” kuratori Ingu Šteimani
 • Akvareļglezniecības darbnīca 2015. gada 7. martā
 • Gleznošanas darbnīca 28.02, 01.03 2015
 • Grafikas darbnīca 14-15 Februāris

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New Yourk Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

 • PastareLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (B) INTRO zālē, apskatāma Eleonoras Pastares izstāde "VAKARA MEDITĀCIJAS".

 • Mezbarde

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (B) MAZĀ zāle, apskatāma Valdas Mežbārdes izstāde "KRASTS".

 • KlaunadeLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (C) apskatāma Latgales reģiona mākslinieku mākslas dienu izstāde "KLAUNĀDE".

 • PoliLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 2015. gada 24. maijam DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde „VIŽIKOVSKIS UN CITI – POĻU FOTOGRĀFU IEGULDĪJUMS FOTOGRĀFIJAS ATTĪSTĪBĀ LATVIJĀ”.

 • PoliLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 2015. gada 10. jūlijam DMRMC sektorā (B) apskatāma Karola Karvovska, Romana Boravska un Pšemislava Karvovska izstāde „HAOSS-KOSMOSS-LABIRINTS".

 • VidzirksteLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 2015. gada 10. jūlijam DMRMC sektorā (D) apskatāma izstādе "MELNĀ SAULE - SIGURDS VĪDZIRKSTE – ŅUJORKAS AVANGARDISTS".

Atbalstītāji