Rotko mākslas centrs

 • 4. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

  Apraksts:
  No 5. līdz 15. oktobrim notiks 4. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, kurā piedalīsies 11 mākslinieki no Dānijas, Indijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas un Šveices. Simpozija laikā no 13. līdz 14. oktobrim notiks mākslinieku prezentācijas un meistardarbnīcas. Simpozija noslēguma izstāde tiks atklāta 14. oktobrī.

  Attēls: ~/Media/Default/images/LVGR.jpg

  Sekundes: 30

 • Viss sākas no baltas papīra lapas.

  Apraksts: Svinot Marka Rotko 112. dzimšanas dienu, 2015. gada 25. septembrī mēs iesākam jauno izstāžu sezonu ar simboliskām pabeigtām lapām, atklājot četras jaunas izstādes: Jose Manuel Ciria (Spānija) Nenosauktais... Nenotveramais...; Valdis Bušs Kas ir patiesība?; Starptautiskā simpozija Mark Rothko 2015 izstāde; Latvijas laikmetīgā keramika. Izstāžu sezonas atklāšanu paspilgtinās Rokkoncerts INDYGO.

  Attēls: ~/Media/Default/images/n.jpg

  Sekundes: 30

Jaunumi

 • IV Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

  IV Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

  No 5. līdz 15. oktobrim jau ceturto reizi Daugavpilī norisināsies Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, ko rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību. Grafikas simpozija mērķis irradīt unikālus laikmetīgās grafikas darbus, veidojot starptautiskās komunikācijas platformu grafikas mākslas nozarēs. Latgales grafikas simpozijs ir tikšanās, diskusija un radošs darbs Latgales kultūras telpā, kas vieno līdzīgi un atšķirīgi domājošos un strādājošos Latvijas un ārvalstu grafiķus. Simpozija vienojošā tēma šoreiz ir “nauda”, analizējot, tās vērtību transformācijas laikā un telpā, tās varu un arī postu. 4. Starptautiskajā Latgales grafikas simpozijā piedalīsies 11 mākslinieki no Dānijas, Indijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas un Šveices: Anne Louise Blicher, Ann Kerstina Nielsen, Prasad Nikumbh, Alberto Balletti, Ieva Caruka, Dārta Hofmane, Jānis Murovskis, Rūdolfs Matīss Trops, Oksana Vronska, Žaneta Jasaitytė, Senso.

 • 25.SEPTEMBRIS - TABULA RASA Marka Rotko mākslas centrā

  25.SEPTEMBRIS - TABULA RASA Marka Rotko mākslas centrā

  Viss sākas no baltas papīra lapas... 2015. gada 25. septembrī, atzīmējot mākslinieka Marka Rotko 112.dzimšanas dienu, visu dienu Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, norisināsies neparasta “Baltās lapas” akcija, tiks atklātas četras jaunas “TABULA RASA” sezonas izstādes un dienas noslēgumā skanēs “Indygo” grupas rokkoncerts.

 • Septembrī Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir skatāma daudzviet Latvijā

  Septembrī Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir skatāma daudzviet Latvijā

  Septembrī Latvijas iedzīvotāji varēs iepazīties ar mākslas darbiem no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vairākās izstādes Latvijā. Sākot ar 11. septembri Lūznavas muižā ir apskatāmas divas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes „Zelts” un “Pēteris Martinsons. Šķeltie kubi, masveidīgie…”. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija, kas tapusi iepriekšējo 2004.–2014. gadu Starptautisko simpoziju „Mark Rothko” ietvaros un mākslinieku dāvinājumu rezultātā, ir pilsētas un mākslas centra zelts.

 • "Urban Trio" koncerts Rotko centrā

  "Urban Trio" koncerts Rotko centrā

  IV Starptautiskā Mūzikas un Mākslas festivāla „DAUGAVPILS ReStArt 2015” ietvaros, 16.septembrī plkst. 16.00 (pēc Starptautiskā simpozija “Mark Rothko 2015” atklāšanas) Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē notiks "Urban Trio" koncerts. "Urban Trio" (Rihards Plešanovs, Arvydas Kazlauskas, Kristaps Krievs (Dj Krii)) un Ievas Nagliņas koncertprogrammas "Lielpilsētas stāsts" ietvaros klausītājus aicina doties laikmetīgās mūzikas ceļojumā pa pilsētas džungļiem.

Jaunākas galerijas

 • 4. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs
 • Indygo grupas concerts
 • TABULA RASA izstāžu sezonas atklāšana
 • Starptautiskais simpozijs "Mark Rothko 2015" darba procesā

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New York Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

Atbalstītāji