Rotko mākslas centrs

 • TUVOJAS JAUNĀ IZSTĀŽU SEZONA ROTKO CENTRĀ

  Apraksts: Zemes pievilkšanās un atgrūšanās, Borisa Bērziņa zemes toņu nokrāsas, kuras paspilgtina zelta plaknes, Lietuvas mākslas telpas toņkārta, Vaidota Januļa bišu kāru atmiņu kastes un Anitas Nikuļcevas gadalaiku cikls ir jaunās Rotko mākslas centra izstāžu sezonas vienojošais – sarunas par zemi, zemēm...

  Attēls: ~/Media/Default/images/ZEM.jpg

  Sekundes: 30

 • Aizraujošs solās būt 2014. gads!

  Apraksts: Rotko, Martinsons, Bauļins, Šagals, Bērziņš ...
  Latvijas laikmetīgā glezniecība, Krievu māksla, Vācijas, Dānijas, Polijas un Norvēģijas projekti ...
  Rotko vilciens, izstādes, darbnīcas, rezidences, koncerti, konferences, izglītības programmas...
  Tas viss un vēl daudz kas cits 2014. gadā. Nāc, piedalies un baudi!

  Attēls: ~/Media/Default/images/OTRS_2014g.jpg

  Sekundes: 30

Jaunumi

 • STARPTAUTISKAIS TEKSTILMĀKSLAS SIMPOZIJS “FORTRESS WALLS”

  STARPTAUTISKAIS TEKSTILMĀKSLAS SIMPOZIJS “FORTRESS WALLS”

  No 3. līdz 13. novembrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks starptautiskais tekstilmākslas simpozijs “Fortress Walls” (Cietokšņa Vaļņi). Tekstilmākslas simpozijs norisināsies Daugavpils cietoksnī, kuru raksturo ne tikai ievērojami vēsturiskie fakti, bet arī interesantas ielas, pagalmiņi un skvēri. Īpašā cietokšņa arhitektūra veido krāsu pasauli un neatkārtojamo atmosfēru Daugavas krastā. Dalībnieki ir aicināti radīt unikālas tekstilmākslas miniatūras, iedvesmojoties no Daugavpils cietokšņa arhitektūras, tā atmosfēras un cietokšņa reljefa.

 • SĀKAS III LATGALES GRAFIKAS SIMPOZIJS

  SĀKAS III LATGALES GRAFIKAS SIMPOZIJS

  Gunāra Kroļļa izstāde “Grafīta spīdums” skatāma no 2014. gada 8.oktobra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, atklājot starptautisko rezidenci “III Latgales grafikas simpozijs”, kurā izcilais Latvijas grafikas meistars piedalās kā šī gada rezidences goda dalībnieks. Izstādes atklāšana 2014.gada 8.oktobrī plkst. 16.00.

 • Rotko centra rudens sezonas izstādēs „angļu mieru” nomaina krāsu un formu izvirdums

  Rotko centra rudens sezonas izstādēs „angļu mieru” nomaina krāsu un formu izvirdums

  Ar Latvijas laikmetīgās glezniecības izstādi, Pītera Grifina (Peter Griffin) izstādi „Es tikai sekoju tiem, kas iet pirms manis”, starptautiskās rezidences „Mark Rothko 2014” izstādi un 1970. gadā tapušu grafikas darbu sēriju „Rothko Portfolio memorial” iesākas 2014. gada Rotko centra rudens sezona, kur „angļu mieru” nomaina krāsu un formu izvirdums Starptautiskās rezidences dalībnieku darbos un Latvijas laikmetīgās glezniecības izstādes autoru lakonisms, atturība un spēks. Līdzās apskatāmi Īrijas gleznotājas Kristīnas Hakslijas (Kristina Huxley) laikmetīgās glezniecības darbi, kuri mainās telpā, piešķirot īpašu noskaņojumu caur starojuma un atspulga sinerģiju.

 • ROTKO CENTRĀ SKANĒS KRIEVU AVANGARDA MŪZIKA

  ROTKO CENTRĀ SKANĒS KRIEVU AVANGARDA MŪZIKA

  Ceturtdien, 25. septembrī plkst. 17.00 Rotko centra koncertzālē notiks Viktora Buņina (klavieres) un Darjas Beskinas (kontralts) krievu avangarda mūzikas koncerts. Koncerts noslēgs Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošās starptautiskās konferences “ Abstraktais ekspresionisms: emociju valoda” , kas veltīta Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām, darbu.

 • RĪGĀ UN DAUGAVPILĪ NOTIKS MARKAM ROTKO VELTĪTA STARPTAUTISKA KONFERENCE “ABSTRAKTAIS EKSPRESIONISMS: EMOCIJU VALODA”

  RĪGĀ UN DAUGAVPILĪ NOTIKS MARKAM ROTKO VELTĪTA STARPTAUTISKA KONFERENCE “ABSTRAKTAIS EKSPRESIONISMS: EMOCIJU VALODA”

  23. septembrī Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē un 25. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks starptautiska konference “Abstraktais ekspresionisms: emociju valoda”, kas veltīta Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām. Starptautiskajā konferencē piedalīsies pasaulē pazīstami mākslas zinātnieki un Rotko iedvesmoti mākslinieki no Parīzes, Ņujorkas, Londonas, Madrides un Sanpaulu. Konferences laikā gan Rīgā, gan Daugavpilī notiks arī koncerti un performances, tiks prezentētas grāmatas un atklātas izstādes. Konferences gaitu no Rīgas un Daugavpils būs iespējams vērot tiešraidē internetā www.rotkocentrs.lv un www.riga2014.org.

Jaunākas galerijas

 • Muzeju Nakts 2014
 • Ceļojošā izstāde no Vācijas "PILSĒTA-TELPA-MĀKSLA"
 • Rotko centra jaunās izstāžu sezonas atklāšana, 2014. gada 1. februāris!
 • Ziemassvētku sajūtu darbnīca

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New Yourk Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

 • Lietuvas

  No 2014. gada 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde „LIETUVAS MĀKSLAS TELPA".

 • Janulis

  No 2014. gada 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde Vaidotas Janulis „ATMIŅU KRĀTUVE".

 • Nikulceva

  No 2014. gada 14. novembra līdz 17. decembrim DMRMC sektorā (B) apskatāma Anitas Nikuļcevas izstāde „ČETRI GADALAIKI".

 • Berzins

  No 2014. gada 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā (B) apskatāma izstāde no LNMM kolekcijas „BORISS BĒRZIŅŠ".

 • APTIEKĀRA PIEZĪMES LV

  No 2014. gada 14. oktobra līdz 18. novembrim DMRMC sektorā (C) apskatāma izstāde no STARPTAUTISKĀS REZIDENCES „III LATGALES GRAFIKAS SIMPOZIJS” "APTIEKĀRA PIEZĪMES".

 • Gunārs Krollis

  No 2014. gada 8. oktobra līdz 18. novembrim DMRMC sektorā (C) Gunārs Krollis, izstāde "GRAFĪTA SPĪDUMS".

 • Vasiljevs

  No 2014. gada 27. septembra līdz 2015. gada 11. janvārim DMRMC sektorā (C) apskatāma Aleksandra Vasiljeva izstāde "20.GS. 60. GADU MODE MĀKSLĀ".

 • Starptautiska rezidence

  No 2014. gada 25. septembra līdz 9. novembrim DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde no Starptautiskās Rezidences "MARK ROTHKO - 2014".

 • GrifinsLV

  No 2014. gada 25. septembra līdz 9. novembrim DMRMC sektorā (D) apskatāma Pītera Grifina izstāde "ES TIKAI SEKOJU TIEM KAS IET PIRMS MANIS".

Atbalstītāji