Rotko mākslas centrs

 • JAUNS GADS NĀK AR JAUNĀM IZSTĀDĒM

  Apraksts: Un atkal klāt jauns gads, jaunas izstādes no Slovākijas, Vācijas, Brazīlijas, Polijas, Dānijas, Turcijas un Latvijas, jaunas tikšanās ar māksliniekiem, kuratoriem, jauni pārsteigumi un piedzīvojumi starptautiskajās rezidencēs, mākslas darbnīcās un meistardarbnīcās. Uz tikšanos 2015.gadā!

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/images/lekajosa.jpg

Jaunumi

 • Sarunas par pamatvērtībām

  Sarunas par pamatvērtībām

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklēt jaunās izstāžu sezonas atklāšanu 2015. gada 13. februārī plkst. 16.00. Būdamas filozofiskas, nedaudz nopietnas un viegli patriotiskas, jaunās sezonas izstādes runās ar skatītāju par pamatvērtībām – ģimeni, mīlestību, dzimteni...

 • Meistarklase „Grafikas klase”

  Meistarklase „Grafikas klase”

  Rotko centrs 2015. gadā regulāri rīkos radošās darbnīcas gan iesācējiem, gan arī cilvēkiem ar priekšzināšanām, bērniem un pieaugušajiem. Pirmos Rotko mākslas centrs aicina pieaugušos uz meistarklasi „Grafikas klase”. Grafikas meistarklases nodarbība pieaugušajiem iesācējiem notiks 2015. gada 14. februārī, no 11:30 līdz 16:00. Grafikas klases laikā tiks apgūta grafikas monotīpijas tehnika, iegūstot unikālu viena eksemplāra grafikas darba novilkumu un kartongriezuma tehnika. Dalībai darbnīcā, jānodrošina sev A3 formāta akvareļu papīra albūms. Dalība meistarklasē maksā 7,00 EUR par vienu meistarklases darbnīcu. Darbnīcai var pieteikties līdz 10. februārim pa tālruni 26956160 un elektroniski, norādot vārdu, uzvārdu un darbnīcu: viktorija.kozlovska@daugavpils.lv

 • Pēterim Martinsonam veltīts pasākumu cikls Daugavpilī

  Pēterim Martinsonam veltīts pasākumu cikls Daugavpilī

  Šī gada sākumā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau tradicionāli organizē pasākumu ciklu, pieminot Pēteri Martinsonu viņa dzimšanas dienā. 2015. gada 28. janvārī sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku tiks atklāta izstāde „Pēteris Martinsons. Grafika” (LCB Lasītavā, plkst. 13.00.) un notiks izdevuma „Latgalē dzimušu mākslinieku dzīvesstāsti. Pēteris Martinsons” prezentācija (Rotko mākslas centrā, plkst. 15.00.)

 • Aicinām iesniegt darbus Latgales reģiona mākslas dienu izstādei „Klaunāde”

  Aicinām iesniegt darbus Latgales reģiona mākslas dienu izstādei „Klaunāde”

  Jau trešo gadu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Latgales reģiona mākslas dienu izstāde, kurā piedalīties tiek aicināti visu mediju mākslinieki un mākslas studenti no reģiona pilsētām un novadiem. Izstāde Rotko centrā notiks no 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam. Šī gada izstādes tēma ir „Klaunāde”, kas ļauj katram māksliniekam iejusties klauna tēlā vai arī savos darbos saskatīt ar šo tēmu saistītās ārējās un iekšējās izpausmes. Izstāde iecerēta kā spilgta un krāsaina, emocionāla un brīvdomīga reģiona mākslinieku radīto darbu skate, parādot labāko māksliniecisko veikumu, kas tapis laikā no 2013. līdz 2015. gadam.

 • Ar ebreju dzīvi un kultūru saistītām izstādēm Rotko centrs aizsāk 2015. gadu

  Ar ebreju dzīvi un kultūru saistītām izstādēm Rotko centrs aizsāk 2015. gadu

  No 2015. gada 17. janvāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma mākslinieka Jurija Dojča (Kanāda- Slovākija) fotoizstāde „Beidzamais Folio”. Fotogrāfisks ceļojums ar Juriju Dojču pastāstīs par to, kas palicis no kādreiz dzīvīgās Slovākijas ebreju kopienas un pasaules, kurā viņi dzīvoja. Izstāde „Beidzamais Folio” Rotko centrā ierodas no Slovākijas pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstādē tiks rādīta arī filma, ko veidojis Jurijs Dojčs un projekta producente Katja Krausova.

Jaunākas galerijas

 • Pēterim Martinsonam veltīts pasākumu cikls Daugavpilī
 • Gleznošanas darbnīca 24. - 25. janvārī 2015.
 • Starptautiskā mākslas rezidence "Marks Rothko 2014"
 • Riho Tomras un Aleksandras Slahovas izstāžu atklāšana

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New Yourk Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

 • TelevizijaLV

  No 2015. gada 13. februāra līdz 2015. gada 1. martam DMRMC sektorā D apskatāma izstāde „TELEVĪZIJA. MĒS ESAM SAVĒJIE".

 • FolioLV

  No 2015. gada 17. janvāra līdz 2015. gada 12. aprīlim DMRMC sektorā C apskatāma Jurija Dojča izstāde „BEIDZAMAIS FOLIO".

 • ParejasLV

  No 2014. gada 20. decembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā B (Mazajā zālē) apskatāma Aleksandras Šļahovas izstāde „PĀREJAS".

 • DiegiLV

  No 2014. gada 20. decembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā B (Intro zāle) apskatāma Riho Tomra izstāde „NO DIEGA LĪDZ MĀKSLAI".

 • Lietuvas

  No 2014. gada 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde „LIETUVAS MĀKSLAS TELPA".

 • Janulis

  No 2014. gada 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde Vaidotas Janulis „ATMIŅU KRĀTUVE".

 • Berzins

  No 2014. gada 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim DMRMC sektorā (B) apskatāma izstāde no LNMM kolekcijas „BORISS BĒRZIŅŠ".

Atbalstītāji