Rotko mākslas centrs

 • ROTKO CENTRAM 2 GADI!

  Apraksts: 24.aprīlī, atsaucot atmiņā Rotko centra atklāšanu, kas notika pirms diviem gadiem, Daugavpilī - kosmiski svētki! Svētki, kurus mēs katrs (mākslinieki, mūziķi, aktieri, centra darbinieki un viesi) būsim sarūpējuši sev paši! Izjusti izbaudīt radošās aktivitātes pieaugušajiem un bērniem, kā arī jauno izstāžu sezonas atklāšanu palīdzēs klauni, iepazīstinot apmeklētājus ar Latgales reģiona mākslas dienu izstādi "Klaunāde", stāstot par izstādes "Melnā saule. Sigurds Vīdzirkste - Ņujorkas avangardists" vēstījumu un kopā esot ar poļu māksliniekiem Karolu Karvovski, Pšemislavu Karvovski un Romanu Boravski, nolasot viņu radīto "Haosu", "Kosmosu" un izstaigājot "Labirintus". Klauni šajā dienā iepazīstinās arī ar lieliskām Latgales māksliniecēm Valdu Mežbārdi un Eleonoru Pastari, atklājot personālizstādes. Kosmisku noskaņu radīs līdzi paņemtais 'kosmoss", spilgts apģērbs un rotaļīgs noskaņojums!

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/images/VIOL-1.jpg

Jaunumi

 • Eseju konkurss jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.”

  Eseju konkurss jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.”

  Eseju konkurss jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.” No 2015. gada 1. aprīļa līdz 30. aprīlim Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs” organizē eseju konkursu Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada jauniešiem „Rainis. Aspazija. Daugavpils.”. Konkursā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada jaunieši 7 -12 klašu skolēni, kuri savu radošo izpausmi pauž literārā valodā. Darbu izmērs – viena lappuse A4 formāts. 30 labāko eseju autori tiks aicināti savas esejas uzrakstīt uz Raiņa un Aspazijas eseju sienas līdz 2015. gada 14. maijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

 • Darba laiks Lieldienās

  Darba laiks Lieldienās

  Cien. Marka Rotko mākslas centra apmeklētāji! Lieldienu laikā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs strādās pēc sekojošā grafika: Lielā Piektdiena (3.aprīlis) 11:00-17:00 Sestdiena (4.aprīlis) 11:00-19:00 Pirmās Lieldienas (5.aprīlis) 11:00-17:00 Otrās Lieldienas (6.aprīlis) brīvdiena Informējam, ka 3. un 5. aprīlī Marka Rotko mākslas centru varēs apmeklēt par akcijas cenām: kopējā biļete uz visām mākslas centra izstādēm - EUR 4,50. Savukārt apmeklējot atsevišķi mainīgās ekspozīcijas (sektori B,C,D kopā)- EUR 1.50 un Rotko dzīve un māksla (sektors A) - EUR 3.00. Priecīgas Lieldienas!

 • Daugavpils Marka Rotko centrā notiks tikšanās ar fotoizstādes un grāmatas "Latvijas ainava" dalībniekiem

  Daugavpils Marka Rotko centrā notiks tikšanās ar fotoizstādes un grāmatas "Latvijas ainava" dalībniekiem

  28.martā plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko centrā notiks tikšanās ar fotoizstādes un grāmatas "Latvijas ainava" dalībniekiem. Tikšanās laikā būs iespēja piedalīties kuratoru, izstādes un grāmatas autoru vadītā izstādes apmeklējumā, kura laikā gan tiks stāstīts par autoru darbiem un iecerēm, gan arī atbildēts uz dalībnieku jautājumiem. Izstādes izstaigāšanas noslēgumā ir ieplānota kopēja diskusija par Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju. Īpaši piedalīties tiek aicināti jaunie mākslinieki un fotogrāfi. Sarunas vadīs Alnis Stakle, Arnis Balčus, Ilze Vanaga, Laine Kristberga un Kārlis Vērpe.

 • Konkurss bērniem „Pastaiga Daugavpilī”

  Konkurss bērniem „Pastaiga Daugavpilī”

  No 2015. gada 9. marta līdz 15. maijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē konkursu Daugavpils pilsētas bērniem „Pastaiga Daugavpilī”. Konkursā aicināti piedalīties bērni vecumā līdz 11 gadiem. Konkursam var iesniegt līdz šim vai speciāli konkursam radītu darbu jebkādā mākslas tehnikā, kas ir izpildīts plaknē. Darbu izmērs – A3. Pirmo vietu ieguvēji saņems materiālus un piederumus turpmākām mākslas aktivitātēm. Visi konkursa dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību konkursā un piemiņas suvenīrus. Konkursa dalībnieku darbu izstāde būs apskatāma centra bērnu rotaļu un izglītības telpā no 2015. gada 30.maija līdz 30. augustam.

 • Rotko mākslas centrs aicina interesentus uz meistardarbnīcu tekstilaplikācijā „Pavasaris”

  Rotko mākslas centrs aicina interesentus uz meistardarbnīcu tekstilaplikācijā „Pavasaris”

  Meistardarbnīca pieaugšajiem notiks 2015. gada 21. un 22. martā no 12:00 līdz 17:00. Darbosimies ar audumiem, adatām, diegiem u.c. tekstilmateriāliem, veidosim savu „ Pavasara” ideju materiālā - telpisku aplikācijas darbu vai plaknē. Dalībai darbnīcā nepieciešams radošs noskaņojums un idejas. Dalība meistardarbnīcā maksā 7,00 EUR. Darbnīcai var pieteikties uz 21. vai 22. martu līdz 20. martam pa tālruni 26190274 un elektroniski, norādot vārdu un uzvārdu: baiba.priedite@daugavpils.lv. Vietu skaits meistarklasēs ir ierobežots.

Jaunākas galerijas

 • Akvareļglezniecības darbnīca 2015. gada 7. martā
 • Gleznošanas darbnīca 28.02, 01.03 2015
 • Grafikas darbnīca 14-15 Februāris
 • Pēterim Martinsonam veltīts pasākumu cikls Daugavpilī

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New Yourk Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

 • PastareLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (B) INTRO zālē, apskatāma Eleonoras Pastares izstāde "VAKARA MEDITĀCIJAS".

 • Mezbarde

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (B) MAZĀ zāle, apskatāma Valdas Mežbārdes izstāde "KRASTS".

 • KlaunadeLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 10. jūlijam DMRMC sektorā (C) apskatāma Latgales reģiona mākslinieku mākslas dienu izstāde "KLAUNĀDE".

 • PoliLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 2015. gada 24. maijam DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde „VIŽIKOVSKIS UN CITI – POĻU FOTOGRĀFU IEGULDĪJUMS FOTOGRĀFIJAS ATTĪSTĪBĀ LATVIJĀ”.

 • PoliLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 2015. gada 10. jūlijam DMRMC sektorā (B) apskatāma Karola Karvovska, Romana Boravska un Pšemislava Karvovska izstāde „HAOSS-KOSMOSS-LABIRINTS".

 • VidzirksteLV

  No 2015. gada 24. aprīļa līdz 2015. gada 10. jūlijam DMRMC sektorā (D) apskatāma izstādе "MELNĀ SAULE - SIGURDS VĪDZIRKSTE – ŅUJORKAS AVANGARDISTS".

 • DadzansLV

  No 2015. gada 6. marta līdz 2015. gada 12. aprīlim DMRMC sektorā (C) apskatāma Valerijana Dadžāna izstāde „KRĀSAINĀS IEDOMAS".

 • FolioLV

  No 2015. gada 17. janvāra līdz 2015. gada 12. aprīlim DMRMC sektorā C apskatāma Jurija Dojča izstāde „BEIDZAMAIS FOLIO".

Atbalstītāji