Rotko mākslas centrs

 • Starptautiskais laikmetīgās keramikas mākslas simpozijs "LANDescape | CERAMIC LABORATORY"

  Apraksts: Biedrība “Daugavpils Māla Mākslas Centrs” un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklēt Starptautiskā keramikas mākslas simpozija „LANDescape I CERAMIC LABORATORY” aktivitātes, kas norisināsies Daugavpilī no 2014. gada 11. augusta līdz 25. augustam.

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/Bildes/Untitled-1.jpg

 • Starptautiskā mākslas rezidence „Mark Rothko 2014”

  Apraksts: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs no 2014. gada 8.-26. septembrim organizē ikgadējo starptautisko rezidenci Daugavpilī “Mark Rothko 2014”.
  Rezidences noslēguma izstāde tiks atklāta Rotko 111. dzimšanas dienā, kad Rotko centrā notiks Starptautiskā konference „Abstraktais ekspresionisms– emociju valoda”, kas pulcēs daudzus ievērojamus mākslas zinātniekus un māksliniekus no visas pasaules.

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/images/Rezlogo2014.jpg

 • Aizraujošs solās būt 2014. gads!

  Apraksts: Rotko, Martinsons, Bauļins, Šagals, Bērziņš ...
  Latvijas laikmetīgā glezniecība, Krievu māksla, Vācijas, Dānijas, Polijas un Norvēģijas projekti ...
  Rotko vilciens, izstādes, darbnīcas, rezidences, koncerti, konferences, izglītības programmas...
  Tas viss un vēl daudz kas cits 2014. gadā. Nāc, piedalies un baudi!

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/images/OTRS_2014g.jpg

 • Septembrī Rīgā un Daugavpilī plaši atzīmēsim Marka Rotko 111.dzimšanas dienu

  Apraksts: No 23. līdz 25. septembrim Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā aicinām kopīgi atzīmēt izcilā mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienu. Šis būs viens no “Rīga 2014” notikumu programmas “Okeāna alkas” projektiem ar nosaukumu „No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā”.

  Sekundes: 30

  Attēls: ~/Media/Default/Bildes/baneris.jpg

Jaunumi

 • Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinību ietvaros notiks britu komponista un pianista Džeimsa Klārka mūzikas koncerts

  Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinību ietvaros notiks britu komponista un pianista Džeimsa Klārka mūzikas koncerts

  Otrdien, 23. septembrī, plkst.19.00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks britu komponista, pianista un mākslinieka Džeimsa Klārka (James Clarke) mūzikas koncerts, klātesot pašam autoram. Koncerts notiks pasākumu ciklā, kas veltīts Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām.

 • Starptautiskās mākslas rezidences ‘Marks Rothko 2014” dalībnieki aicina uz "Neformālo galeriju"

  Starptautiskās mākslas rezidences ‘Marks Rothko 2014” dalībnieki aicina uz "Neformālo galeriju"

  19. septembrī no plkst. 17.30 – 19.00 Starptautiskās mākslas rezidences ‘Marks Rothko 2014” dalībnieki - mākslinieki no astoņām valstīm, aicina uz „Neformālo galeriju”. Tradicionālu pasākumu, kurāmākslinieki prezentēs savu radošo darbību, un aicinās Daugavpils māksliniekus un visus interesentus uz diskusijupar laikmetīgās glezniecības procesiem. Ielūkoties rezidences mākslinieku darba procesā katrs interesents varēsno plkst. 16.00 līdz 17.30.(ieeja no Rezidences puses).

 • KINOLEKTORIJS UN GRĀMATU IZSTĀDE PAR MARKU ROTKO

  KINOLEKTORIJS UN GRĀMATU IZSTĀDE PAR MARKU ROTKO

  Ceturtdien, 18. septembrī, plkst. 16.00 un plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks lektorijs „Kino par Rotko”. Savukārt no 18. septembra Nacionālās bibliotēkas Mākslas lasītavā būs skatāma arī grāmatu izstāde „Drukātais Rotko”. Abi pasākumi ir daļa no projekta „No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā”, kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros un veltīti mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienai.

 • MARKA ROTKO 111.DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBAS SĀKAS AR IZSTĀDES “DIGITĀLAIS ROTKO FENOMENS” ATKLĀŠANU

  MARKA ROTKO 111.DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBAS SĀKAS AR IZSTĀDES “DIGITĀLAIS ROTKO FENOMENS” ATKLĀŠANU

  Pirmdien, 15. septembrī, plkst.16.00 ES mājā Mākslas telpā (Aspazijas bulvārī 18) notiks izstādes „Digitālais Rotko fenomens” atklāšana. Izstāde ir ieskaņa pasākumu ciklam, kas veltīts Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienas svinībām. Izstādes atklāšanas laikā būs iespēja tuvāk uzzināt par pasākumiem, kas norisināsies turpmāko divu nedēļu laikā Rīgā un Daugavpilī.

Jaunākas galerijas

 • Muzeju Nakts 2014
 • Ceļojošā izstāde no Vācijas "PILSĒTA-TELPA-MĀKSLA"
 • Rotko centra jaunās izstāžu sezonas atklāšana, 2014. gada 1. februāris!
 • Ziemassvētku sajūtu darbnīca

Notikumi

Piesakies jaunumiem

Uzzini pirmais par Rotko mākslas centra aktualitātēm, jaunumiem, notikumiem!

 • Mūsuprāt, māksla tā ir dēka, kas aizvilina nezināmā pasaulē, kuru izzināt var tikai tas, kas gatavs riskēt.

  No Marka Rotko un Ādolfa Gotlība vēstules New Yourk Times, 1943. gada 13. jūnijā

Afiša

 • Vasiljevs

  No 2014. gada 27. septembra līdz 2015. gada 11. janvārim DMRMC sektorā (C) apskatāma Aleksandra Vasiljeva izstāde "20.GS. 60. GADU MODE MĀKSLĀ".

 • Starptautiska rezidence

  No 2014. gada 25. septembra līdz 12. novembrim DMRMC sektorā (D) apskatāma izstāde no Starptautiskās Rezidences "MARK ROTHKO - 2014".

 • GrifinsLV

  No 2014. gada 25. septembra līdz 12. novembrim DMRMC sektorā (D) apskatāma Pītera Grifina izstāde "ES TIKAI SEKOJU TIEM KAS IET PIRMS MANIS".

 • Hakslija

  No 2014. gada 31. augusta līdz 10. oktobrim DMRMC sektora (B) INTRO zālē apskatāma Kristīnas Hakslijas (Īrija) izstāde "STAROJUMS UN ATSPULGS".

Atbalstītāji