15. starptautiskais glezniecības simpozijs „Mark Rothko 2019”

20. septembrī plkst. 16.00 Marka Rotko 116. gadadienai veltītās izstāžu sezonas svinīgā pasākuma laikā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks sveikti desmit starptautiski mākslinieki un atklāts 15. starptautiskais glezniecības simpozijs „Mark Rothko 2019”. Lasīt vairāk “15. starptautiskais glezniecības simpozijs „Mark Rothko 2019””

1. septembrī Rotko centrā AKCIJAS CENAS

Svētdien, 1. septembrī, visiem apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādes par akcijas cenām.

Vasaras pilnbrieda izstāžu sezona Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tuvojas noslēgumam, un īsi pirms sezonas maiņas, atzīmējot Zinību dienu un rudens sākumu, visas Rotko centra mainīgās izstādes, kā arī pastāvīgo ekspozīciju „Marks Rotko. Dzīve un māksla” ar jaunajiem Marka Rotko oriģināldarbiem varēs skatīt par akcijas cenām.

Mainīgās izstādes Rotko centrā:

  • Maibrita Ulvedāla Bjelke (Maibritt Ulvedal Bjelke) (Dānija/Lielbritānija) „Daudzkrāsainība”;
  • Kirsi Kivivirta (Somija) „Pamatelementi”;
  • Marieta Patrīcija Līsa (Marietta Patricia Leis) (ASV) „Gaiss”;
  • Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstāde „Pamati”;
  • I starptautiskais glezniecības simpozijs SILVA LINARTE;
  • Turcijas mākslinieku grupas projekts „Kilīkijas brīze”;
  • Džonijs Brigss (Jonny Briggs) (Lielbritānija), Sigita Daugule, Vineta Kaulača (Latvija), Kaisu Koivisto (Somija), Keitija Prata (Katie Pratt) (Lielbritānija), Karlis Rekevics (ASV) „Pārvietojumi / starp atmiņu un iztēli”;
  • starptautiskais keramikas mākslas simpozijs “Ceramic Laboratory”.

1. septembrī visas mainīgās izstādes varēs skatīt tikai par EUR 1,50. Rotko centra pastāvīgā ekspozīcija „Marks Rotko. Dzīve un māksla” ar jaunajiem Marka Rotko oriģināldarbiem, kur patlaban skatāmas arī Marko Džanoti (Brazīlija) un Džilianas Eiresas (Lielbritānija) personālizstādes, tikai par EUR 3,00. Visa Rotko centra apmeklējums EUR 4.50.

Svētdien Rotko centrs atvērts apmeklētājiem no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Plašāka informācija par Marka Rotko mākslas centra ekspozīcijām http://www.rothkocenter.com/rmc/ekspozicijas.

Viļakā norisinās 3. starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2019”

Turpinot 2017.gadā uzsākto tradīciju, Viļakas novada dome sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru organizē starptautisko glezniecības plenēru “Valdis Bušs”, lai atdzīvinātu un celtu godā gleznotāja Valda Buša piemiņu un popularizētu glezniecību Latgales reģionā un veicinātu Viļakas atpazīstamība. Šogad starptautiskais glezniecības plenērs Viļakas novadā notiks no 15. līdz 27.jūlijam. Projekts ir saņēmis Latgales kultūras programmas atbalstu 3500,00 Eur apmērā, projektu līdzfinansē Viļakas novada dome. Lasīt vairāk “Viļakā norisinās 3. starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2019””