III STARPTAUTISKAIS TEKSTILMĀKSLAS SIMPOZIJS

Rotko centrs trešo reizi ir sarīkojis starptautisko tekstilmākslas simpoziju, veicinot šī mākslas virziena attīstību reģionā, ļaujot satikties un kopā strādāt gan Latvijas, gan ārvalstu tekstila un šķiedru mākslas pārstāvjiem.

No starptautiskās simpozija žūrijas izraudzītajiem māksliniekiem šoreiz piedalās 9 tekstilmākslinieki no 7 pasaules valstīm: Jesse Harrold (ASV), Grace Troxell (ASV), Carlos Carvalho (Brazīlija), Neha Puri Dhir (Indija), Pamela Campagna (Itālija), Digna Gordijenko (Latvija), Ruta Bogustova (Latvija), Samantha Fields (ASV), Susan Avishai (Kanāda).

Simpozija laikā katrs autors radījis darbus, paužot savu individuālo māksliniecisko stilu un neatkārtojamību tekstilmākslā. Tāpat simpozija laikā mākslinieki cits no cita mācījušies, uzlūkojot citu izkoptos un tehnoloģiski izmēģinātos paņēmienus atšķirīgajos materiālos un iepriekš paveikto darbu atšķirīgās tekstila un šķiedru mākslas vadodās. Tā ir komunikācija caur materiālu Daugavpils kultūras telpā, caur verbālo un mākslā radīto, māksliniekam veidojot dialogu ar Daugavpils iedzīvotājiem un viesiem.

Īsā laikā tapusi izstāde, kurā katrs skatītājs ieraudzīs sev ko saprotamu. Varbūt kaut kas paliks līdz galam neizprasts. Izstādē sastopas Austrumi un Rietumi, pārklājas Latvijas kā Eiropas telpas, kā arī Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas tekstilmākslinieku pieredze. Tradicionāli pēc izstādes simpozija laikā tapušie darbi nonāk Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tekstilmākslas kolekcijā un vēlāk skatāmi citās izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

[metaslider id=16896]

www.rotkocentrs.lv