Andreja Osokina klavierkoncerts

*ieeja ar ielūgumiem UZ KONCERTU VISAS VIETAS JAU REZERVĒTAS!

Andreja Osokina koncertprogramma “Osokins – Šopēnam”

Māksla un mūzika gadsimtu gaitā ir sekojuši vēsturiskiem notikumiem, smalki un spēcīgi reaģējot uz tiem gan kā cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumu spogulis, gan arī globālu procesu atainotājs. Šobrīd atkal ir pienācis sarežģīts un nozīmīgs laiks, kurā izšķiras Eiropas un, iespējams, arī pasaules nākotne. Laiks, kurā mūzika nevar un nedrīkst būt nošķirta no notikumiem, kas ietekmēs mūs visus, tāpēc pianista Andreja Osokina programma ir veltīta vienam no izcilākajiem 19. gadsimta komponistiem, kura mūžu vistiešākajā veidā ietekmēja un lauza Krievijas militārais iebrukums viņa dzimtenē, pēc kura viņš tā arī neatgriezās Polijā un līdz nāvei rakstīja mūziku emigrācijā, – Friderikam Šopēnam.

Programmu caurvīs Šopēna vīrišķīgā, spēcīgā, bet reizē arī maigā un mīlestības pilnā klaviermūzika, kurā tik bieži varam saklausīt poļu tautas melodijas, dejas un stipro, neatkarīgo garu. Koncertā skanēs arī mūsu pašu brīnišķīgo komponistu, 20. gadsimta trimdinieku, Jāņa Mediņa un Volfganga Dārziņa skaņdarbi. Katrs ar savu unikālo rokrakstu, bet abi tik vienoti savās ilgās pēc tēvzemes.

Un nu, 21. gadsimtā, atkal jauns emigrācijas vilnis pāršalcis Eiropu – izcilais ukraiņu komponists, kura mūzika arī skanēs šajā koncertprogrammā – Valentīns Silvestrovs, jau būdams cienījamā vecumā, ir bijis spiests pamest savu dzimteni un meklēt patvērumu Vācijā. Kas zina, vai viņam jebkad vēl būs iespēja atgriezties Ukrainā, tāpēc mūsu – mūziķu – misija ir nest šo bezgala daiļo, skaudro, ilgpilno, romantisko un milzīga temperamenta piepildīto mūziku mūsu klausītājiem, lai sniegtu sirdsmieru, iedvesmu, spēku un neatlaidības impulsu rīkoties šajā nozīmīgajā laikā.


Andrejs Osokins

Pasaulē pieprasītais latviešu pianists Andrejs Osokins ir nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā. Andreja Osokina koncerti ir emociju, mīlestības un skaistas klaviermūzikas piesātināti, tie pārsteidz ar mūziķa pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu, harismu un virtuozitāti, kā arī brīnišķīgām skaņdarbu interpretācijām. Pianists regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, kā arī vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Līdz šim izdoti četri Andreja Osokina albumi, no tiem jaunākais “Two Worlds” 2021. gadā tika nominēts prestižajai vācu klasiskās mūzikas ierakstu balvai “Opus Klassik” četrās nominācijās. Andrejs Osokins ir Osokina Brīvības festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.


PASĀKUMS NOTIEK ROTKO CENTRAM 10 SVĒTKU PROGRAMMAS IETVAROS


Sadarbības partneri un atbalstītāji: Itālijas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Polijas vēstniecība Latvijā, Franču institūts, Daugavpils valstspilsētas dome, Dailes teātris, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Saules skola, Axon Cable, Caparol, NEMO, Mea Via foundation, Ulma, Valmiermuižas alus darītava, Panevēžas mākslas galerija, Park Hotel LATGOLA. Informatīvi atbalsta TVNET.