Rēzeknes instrumentālā ansambļa L’Chaim koncerts

Piektdien, 9. februārī plkst. 17:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē notiks Rēzeknes instrumentālā ansambļa L’Chaim koncerts.

Rēzeknes instrumentālajā ansamblī L’Chaim apvienojušies profesionāli mūziķi – Kristaps Višs (ģitāra), Jevģēņijs Skritņiks (basģitāra), Niklāvs Lucāns (kahons, taustiņinstrumenti), Sanita Aizupiete (II akordeons). Ansambļa dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja ir profesionālā, virtuozā akordeoniste, vairāku starptautisku konkursu laureāte, pirmās Latvijā privātās mūzikas skolas dibinātāja un vadītāja Zane Ludborža. Ansambļa mūziķiem tuva latviešu, latgaliešu, krievu, ebreju un citu tautu mūzika, tomēr galveno vietu repertuārā ieņem tieši ebreju tautas mūzika, kuru lielākoties aranžējusi Zane Ludborža.

Ebreju tautas mūzikas izpildītājus dēvē arī par klezmeriem. Klezmers ir mūzikas žanrs, kas saistīts ar ebreju kultūru un 20. gadsimta sākuma klejojošajiem mūziķiem. Viņi spēlēja kāzās, bērēs, citos godos un sadzīves situācijās. Ebreju tautas mūzika tādējādi sajaucās ar poļu, ukraiņu, rumāņu, moldāvu, čigānu melodijām un vienlaikus var skanēt gan skumji, gan līksmi.

Ansambļa L’Chaim koncertos klausītāji ar apbrīnojamu virtuozitāti un mūziķu emocionalitāti var ceļot laikā un vietā, nonākot gan Zelta kāzās Odesā, gan izjust skaudro, jautro un sērīgo klezmera dvēseli, gan paviesoties Parīzes ielās un zilajās debesīs, gan uzkarsēt dvēseli krievu romancēs, gan pabūt latviešu un latgaliešu godos. Vienā elpas vilcienā mūziķi izvadā klausītājus no senebreju mūzikas saknēm līdz mūsdienu trauksmainajam laikmetam, nospriegojot cilvēku dvēseles stīgas līdz pēdējam saspringumam, lai vienā mirklī tās izlauztos ārā un lidotu pāri māju un dievnamu jumtiem un ietriektos debesīs.

Biļetes uz koncertu būs iespēja iegādāties pirms koncerta. Biļetes cena 7.00 EUR.