Koncerts: Alex Braga (Itālija) SPLEEN MACHINE LIVE

Ar savu pirmo uzstāšanos Latvijā itāļu multimediju mākslinieks Alekss Braga piedāvā skatītājiem konceptuālu programmu SPLEEN MACHINE.


Tās ierakstu savulaik veikusi studija 7K! – prestižā vācu zīmola !K7 eksperimentālākais un avangardiskākais atzars. Bragas eksperimentālās audiovizuālās programmas pamatā ir mākslīgā intelekta risinājums A-MINT, kuru izstrādājis pats mākslinieks sadarbībā ar Romas Tre universitātes docētājiem Frančesko Riganti un Antonīno Laudani.
Programmas kodols ir dziļa refleksija par cilvēces un tehnoloģiju sinerģiju kā atslēgu uz ilgtspējīgu nākotni, kas balansē uz smalkās robežas starp progresu un antiutopiju.
Alekss Braga ir guvis plašus starptautiskus panākumus, kuru klāstā izceļama Austrijas kultūras, izglītības un zinātnes institūta balvas ARS ELECTRONICA nominācija 2019. gadā un dalība vairākos prestižos un avangardiskos festivālos, piemēram, Monreālas elektroniskās mūzikas un digitālās mākslas festivālā MUTEK.
Pie Latvijas skatītāja mākslinieks dodas ar jaunu mākslīgā intelekta darbināmu ierīci, kas izmanto skaņu, lai reāllaikā radītu molekulāru, organisku un abstraktu audiovizuālu ainavu un aicinātu publiku ceļojumā uz paralēlu visumu, paverot jaunu pieredzes dimensiju. Savu uzstāšanos mākslinieks fiksēs arī NFT tehnoloģiju iespējotā kriptomākslas kolekcijā, kas taps reāllaikā, priekšnesuma gaitā. Unikālā darbu sērija būs pieejama stingri ierobežotā daudzumā. Pirmais eksemplārs tiks dāvināts Rotko centram, savukārt pārējos, priekšnesumam izskanot, varēs iegādāties kolekcionāri.


Piedalās:
Skaņu operators Edoardo Pjetrogrande
Vizuālo efektu mākslinieks Nikolo Karpedžani (Clichè studija)


Koncerta norise Rotko centra pagalmā

BEZ MAKSAS

Koncertu atbalsta Itālijas vēstniecība Latvijā.


PASĀKUMS NOTIEK ROTKO CENTRAM 10 SVĒTKU PROGRAMMAS IETVAROS


Sadarbības partneri un atbalstītāji: Itālijas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Polijas vēstniecība Latvijā, Franču institūts, Daugavpils valstspilsētas dome, Dailes teātris, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Saules skola, Axon Cable, Caparol, NEMO, Mea Via foundation, Ulma, Valmiermuižas alus darītava, Panevēžas mākslas galerija, Park Hotel LATGOLA. Informatīvi atbalsta TVNET.