Koncerts “Osipa Mandelštama dziesmas” Rotko centrā

Pauls DAMBIS

“OSIPA MANDELŠTAMA DZIESMAS” balsij un klavierēm pirmatskaņojums

Jaunā folkloras viļņa pārstāvis, renesanses mūzikas izzinātājs un 20. gadsimta kompozīcijas tehniku zinātājs Pauls Dambis šogad svin 80. jubileju. Atzīmējot šo notikumu un godinot komponistu, 5. decembrī Latvijas Radio I studijā tiks pirmatskaņots Paula Dambja opuss “Osipa Mandelštama dziesmas”, kas tapis desmit gadus.

Dzejnieka Osipa Mandelštama (1891–1938) personība ir laikmeta zīmju pilna, viņa dzejas valoda – savdabīga, spēcīga un skaudra. Pauls Dambis tajā sadzirdējis daudz mūzikas atspulgu – Mandelštama dzejā ir gan Bahs, gan Bēthovens, un klusums bieži saukts mūzikas vārdā. Šī trauslā muzikālā intimitāte sadzīvo ar pilnīgi autonoma un nesalaužama gara paustiem spēcīgiem tekstiem par laikmetu, un tas iedvesmoja Paulu Dambi radīt šo ciklu.

“Osipa Mandelštama dziesmas” pirmatskaņos dziedātāja Ieva Parša un pianiste Herta Hansena. Koncerta skatuvisko veidolu būvēs režisors Uģis Brikmanis. Par Mandelštamu un Dambi stāstīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.

 Cikla pirmatskaņojums notiks 5. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraides koncertā Radionama I studijā.

Ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties pa tālruni +371 67206647 (darbdienās) vai rakstot uz e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv.

 “Osipa Mandelštama dziesmas” skanēs arī 7. decembrī plkst. 18.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē. Ieeja bez maksas.
Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Radio un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atbalstu.