Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle ir viens no nozīmīgākajiem laikmetīgās keramikas notikumiem Baltijas reģionā. Biennāli rīko Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Pasākumā tiek aicināti piedalīties mākslinieki no visas pasaules, lai attīstītu un stiprinātu laikmetīgās keramikas lomu Latvijā un Austrumeiropā. Biennāles ietvaros tiek rīkota Martinsona balva – starptautiska keramikas konkursa izstāde, kas notiek Daugavpils Marka Rotko mākslas centra telpās un ir keramikas mākslas vitalitātes apliecinājums, kā arī veltījums pasaulslavenajam Latvijas keramiķim Pēterim Martinsonam.

LATVIJAS KERAMIKAS BIENNĀLE 2021

2021. gada jūlijs – oktobris, Daugavpils, Latvija

Latvijas Laikmetīgas keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru izsludina pieteikšanos Starptautiskajai keramikas konkursa izstādei MARTINSONA BALVA, kas notiks III Latvijas keramikas biennāles programmas ietvaros.

DALĪBAS NOTEIKUMI

Starptautisko keramikas konkursa izstādi MARTINSONA BALVA rīko Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Konkursa izstāde notiek III Latvijas keramikas biennāles programmas ietvaros.

Konkursa izstādes kurators:
Valentīns Petjko, +371 20207533, martinsonsaward@gmail.com

ŽŪRIJA
Claudia Casali(Itālija), mākslas zinātniece, Faencas Starptautiskā keramikas muzeja direktore,
Ilona Romule (Latvija), māksliniece, Starptautiskās keramikas akadēmijas valdes locekle.
Steve Mattison (Lielbritānija), mākslinieks, Kečkemetas Starptautiskās keramikas studijas (Ungārija) starptautiskais koordinators
Arina Ailincai (Rumānija), māksliniece, Klužas keramikas biennāles kuratore.
Kaspars Geiduks (Latvija), mākslinieks, 2018. gada MARTINSONA BALVAS Bronzas godalgas ieguvējs Nacionālajā kategorijā.
Irina Razumovskaya (Krievija/Lielbritānija), māksliniece, Londonas Karaliskās Mākslas koledžas pasniedzēja.
Misun Rheem (Dienvidkoreja), Korejas Kultūras, sporta un tūrisma ministrijas Korejas Amatniecības un kultūras nozares veicināšanas komitejas valdes locekle; Seulas Metropolitēna valdības Seulas Amatniecības muzeja padomniece.
Valentīns Petjko (Latvija), mākslinieks, kurators, Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs.

DALĪBNIEKI
Dalībai Starptautiskajā konkursa izstādē MARTINSONA BALVA tiek aicināti individuāli mākslinieki, kā arī mākslinieku grupas neatkarīgi no vecuma un nacionalitātes. Katrs dalībnieks (individuālais māskinieks vai mākslinieku grupa) var pieteikt dalībai tikai vienu mākslas darbu. Konkursa izstādē nedrīkst piedalīties mākslinieki, kas 2018. gadā ieguva Zelta, Sudraba vai Bronzas apbalvojumus MARTINSONA BALVAS Konkursa izstādes Nacionālajā vai Starptautiskajā kategorijā.
Mākslas darbam netiek noteikti tematiskie ierobežojumi. Keramikas komponentei mākslas darbā ir jābūt vismaz 80%, tam jābūt radītam 2018. -2020. gada laikā. Mākslas darbs nedrīkst būt iepriekš izstādīts citos konkursos, kā arī publicēts katalogos. Vismaz vienam mākslas darba izmēra parametram (augstumam, platumam vai dziļumam) ir jābūt vienādam vai lielākam par 25 cm. Maksimālais mākslas darba izmēru ierobežojums netiek noteikts.

PIETEIKŠANĀS KĀRTĪBA
Individuāli mākslinieki, kā arī mākslinieku grupas tiek aicināti pieteikties Starptautiskajai keramikas konkursa izstādei MARTINSONA BALVA, aizpildot TIEŠSAISTES PIETEIKUMA VEIDLAPU.

Pieteikuma veidlapā var iekļaut līdz 3 augstas drukas kvalitātes jpg vai jpeg mākslas darba fotogrāfijas (vismaz 300 dpi), kas atspoguļo darbu uz neitrāla fona (balta, melna vai pelēka). Darbu fotogrāfijas tiks izmantotas izstādes kataloga sagatavošanai.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 2020. gada 1. novembrim. Pieteikumi, kas tiks iesūtīti pēc 1. novembra, netiks izskatīti.

VĒRTĒŠANAS KĀRTĪBA
Iesūtīto pieteikumu vērtēšana notiks 2 posmos:

1. posms – konkursa izstādes dalībnieku atlase

Balstoties uz saņemtajiem pieteikumiem un mākslas darbu fotogrāfijām, žūrija atlasīs dalībniekus (mākslas darbus), kas piedalīsies Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē MARTINSONA BALVA. Atlases rezultāti tiks paziņoti līdz 2020. gada 1. decembrim. Dalībniekiem jānogādā atlasītie mākslas darbi uz Konkursa izstādes norises vietu līdz 2021. gada 1. martam.

2. posms – uzvarētāju darbu atlase

Vērtējot mākslas darbus klātienē pirms Konkursa izstādes MARTINSONA BALVA atklāšanas, žūrija izvēlēsies MARTINSONA BALVAS laureātus divās kategorijās – balvas tiks piešķirtas Starptautiskajā kategorijā un Nacionālajā kategorijā. Laureāti tiks paziņoti Konkursa izstādes MARTINSONA BALVA atklāšanā 2021. gada jūlijā. Laureātu darbi nonāks organizatoru īpašumā.

DARBU TRANSPORTĒŠANA UN APDROŠINĀŠANA

Darbu iesūtīšana:

vērtēšanas posma ietvaros atlasītajiem dalībniekiem jānogādā Konkursa izstādei MARTINSONA BALVA atlasītie darbi uz izstādes norises vietu līdz 2021. gada 1. martam. Darbu uz izstādes norises vietu tās darba laikā var nogādāt personīgi vai arī izmantojot kurjera pakalpojumus. Dalībnieks ir atbildīgs par atbilstošu un kvalitatīvu darba iepakojumu, kuru organizatori izmantos, nosūtot darbu atpakaļ dalībniekam. Visus transportēšanas un apdrošināšanas izdevumus, nogādājot darbu uz izstādes norises vietu, sedz dalībnieks.

Darbu atgriešana:

Dalībnieki var saņemt darbu personīgi izstādes norises vietā tās darba laikā vai izmantot kurjera pakalpojumus līdz 2021. gada 30. decembrim. Transportēšanas un apdrošināšanas izdevumus, atgriežot darbu dalībniekam, sedz dalībnieks.

Dalībnieks var dāvināt darbu organizatoriem. Šajā gadījumā darbs nonāks organizatoru īpašumā un dalībnieks saņems tam atbilstošu apliecinājumu.

Darbi, kas netiks izņemti līdz 2021. gada 30. decembrim, nonāks organizatoru īpašumā.

IZSTĀDE

Keramikas konkursa izstāde MARTINSONA BALVA notiks Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 2021. gada jūlija līdz oktobrim. Konkursa izstāde notiek III Latvijas keramikas biennāles programmas ietvaros.

Izstādes montāžu un demontāžu veic tikai organizatori.

Izstādes norises vieta:
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils, LV-5410, Latvija
www.rotkocentrs.lv

APBALVOJUMI

Kopējais balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājiem Nacionālajā un Starptautiskajā kategorijā, ir vismaz EUR 15 000.

Apbalvojumi tiks aplikti ar nodokli atbilstoši LR likumdošanai.

DALĪBNIEKI IEGUVUMI

Izstāde

Atlasīto dalībnieku darbi tiks izstādīti Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Latvijas pazīstamākajā un lielākajā laikmetīgās mākslas centrā, kas atrodas Daugavpils vēsturiskajā daļā – Dinaburgas cietoksnī. Daugavpils ir pazīstama arī kā izcilā latviešu keramiķa Pētera Martinsona (1931.-2013.) dzimtā pilsēta. Kopš 2013. gada Daugavpils Marka Rotko mākslas centram pieder lielākā Pētera Martinsona darbu kolekcija.

Naudas balva

Žūrija izvēlēsies MARTINSONA BALVAS ieguvējus divās kategorijās – balvas tiks piešķirtas starptautiskajiem laureātiem un nacionālajiem laureātiem.

Katalogs

Visi Konkursa izstādē MARTINSONA BALVA eksponētie darbi tiks iekļauti izstādes katalogā. Katrs dalībnieks saņems kataloga eksemplāru, kā arī apliecinājumu par dalību biennālē.

Dalība biennāles programmā

Līdzās Konkursa izstādei MARTINSONA BALVA dalībnieki tiks aicināti piedalīties visos III Latvijas keramikas biennāles pasākumos (izstādēs, konferencē, prezentācijās utt.).

Atpazīstamība

Organizatori veicinās dalībnieku atpazīstamību ar mākslu saistītajos medijos un sociālajos tīklos.

Dāvinājums

MARTINSONA BALVAS ieguvēju, kā arī citu dalībnieku darbi, kuru autori nolēma tos dāvināt organizatoriem, tiks iekļauti organizatoru laikmetīgās keramikas kolekcijā. Dāvinātāji saņems tam atbilstošu apliecinājumu. Darbi tiks uzglabāti atbilstošā stāvoklī, kā ari tiks eksponēti dažādos mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs.

Personīgās informācijas izmantošana

Dalībnieks piekrīt, ka organizatori var izmantot dalībnieku iesūtītās darbu fotogrāfijas, kā arī citu pieteikumā iekļauto informāciju visa veida medijos.

Kontaktinformācija

Valentīns Petjko, konkursa izstādes kurators

tel.: +371 20207533, martinsonsaward@gmail.com

Pateicība par atbalstu:

Daugavpils pilsētas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales kultūras programma (Latgeles Reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Valsts meži), Lighton International Artist Exchange Program, SIA “Keramserviss”