VALDIS BUŠS 2017
2017. gada 12. – 25. jūlijs, Viļaka

Viļakas novada pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru aicina māksliniekus pieteikties Starptautiskajam glezniecības plenēram „ Valdis Bušs 2017 ”, kas tiek rīkots Rotko centra rezidenču programmas ietvaros. Plenērs “Valdis Bušs 2017” tiek organizēts Viļakā, kas ir pazīstama un ar plašu vēsturi bagāta pilsēta Latvijas austrumos, un Latvijas ainavu meistara Valda Buša dzimtajā Viļakas novadā.

25.jūlijā – Valda Buša dzimšanas dienā – Viļakas kultūras un radošo industrijas centrā tiks atklāta plenēra laikā radīto mākslas darbu izstāde.

Plenēra mērķi:

 1. Apzinoties Valda Buša mākslas mantojuma unikalitāti, pievērst uzmanību Viļakai kā mākslinieka dzimtajai pilsētai;
 2. Veicināt interesi par Viļaku kā mākslinieciski rosinošu pilsētu ar perspektīvu to veidojot par plenēru rezidenču vietu;
 3. Ar plenēra dalībnieku darbiem papildināt topošā Valda Buša mākslas centra – mājas Viļakā kolekciju (līdz centra-mājas izveidei darbu saglabātību nodrošina Viļakas novada muzejs.

Plenēra norises vieta un laiks: Viļaka, Latvija, 2017. gada 12.-25. jūlijs Plenēra dalībnieki: Plenērā piedalās 6 profesionāli mākslinieki (5 ārvalstu un viens Latvijas mākslinieks). Dalībnieku atlase notiek konkursa kārtībā uz iesūtīto materiālu pamata (pieteikuma anketa, CV un vizuālā informācija, kas iesniegta, ievērojot zemāk minētos noteikumus). Plenēra dalībnieku atlases komisija:

 • Māris Čačka– mākslinieks, plenēra kurators, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs
 • Valentīns Petjko– mākslinieks, mākslas teorētiķis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs
 • Ninet Kesser – gleznotāja, profesore (Turcija);
 • Ričardas Garbačiauskas– gleznotājs, profesors (Lietuva);
 • Silva Veronika Linarte– gleznotāja (Latvija);
 • Elita Teilāne – māksliniece, Balvu mākslas skolas direktore.

Plenēra organizatori nodrošina:

 1. Ceļa izdevumus līdz Viļakai un atpakaļ;
 2. Mākslinieku uzturēšanās izdevumus Viļakā (ēdināšana un viesnīca (vienā telpā dzīvo vairāki cilvēki ar koplietošanas vannas istabu, pieejama pirts);
 3. Telpas darbam (vienā telpā strādā vairāki mākslinieki);
 4. Darba materiālus un instrumentus (audeklus un krāsas);
 5. Publicitātes iespējas (radošā darba prezentācijas iespējas, informācija masu medijos, plenēra kataloga izdošana);
 6. Atpūtas iespējas, ekskursijas pa Viļakas un Balvu pilsētām un to apkārtni, iepazīšanās ar mākslas un kultūras iestādēm Daugavpilī – Rotko centra apmeklējums;
 7. Plenēra noslēguma izstādi (atklāšana 2017. gada 25. jūlijā).

Mākslinieki nodrošina:

 1. Specifiskos darba materiālus un instrumentus (tajā skaitā savas otas);
 2. Vismaz divu plenēra laikā radīto darbu dāvinājumu Viļakai topošā Valda Buša mākslas centra – mājas Viļakā kolekcijai.
 3. Izdevumus, kas saistīti ar nokļūšanu no mītnes zemes līdz Rīgai un atpakaļ.

PIETEIKŠANĀS KĀRTĪBA:

Pieteikums jāiesniedz elektroniski līdz 2017. gada 31. martam! Pieteikumi, kuri tiks iesūtīti pēc 2017. gada 31. marta, netiks pieņemti.

Lai pieteiktos simpozijam, jāaizpilda TIEŠSAISTES PIETEIKUMA FORMA . Forma aizpildāma angļu valodā.

Pieteikumam jāpievieno pielikums:

 1. CV
 2. Portfolio (vismaz 7 darbu fotogrāfijas, darbiem jābūt radītiem pēdējo 3 gadu laikā). Klāt var pievienot arī citus informatīvus materiālus elektroniskajā formātā (katalogus, atklātnes u.c.)

Pielikums jāpievieno, ielādējot to kādā no datu pārraides tīkliem (failiem.lv, Dropbox, Google Drive, WeTransfer u.c.), pieteikuma veidlapā norādot to atrašanās vietu – hipersaiti.

VĒRTĒŠANAS KĀRTĪBA:

Simpozija žūrija izskatīs pieteikumus un izsūtīs ielūgumus dalībai simpozijā pēc 2017. gada 24. aprīļa. Piecu dienu laikā pēc ielūguma saņemšanas, dalībniekam jāapstiprina sava dalība simpozijā.

Kontaktpersona: Māris Čačka

maris.cacka@gmail.com

www.rotkocentrs.lv