ODA GRAFIKAI – JAUNA IZSTĀŽU SEZONA ROTKO CENTRĀ

Publicēts: 21.02.20

7. FEBRUĀRĪ DAUGAVPILS MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ KĀ ODA GRAFIKAS MĀKSLAS MEDIJAM AR SEPTIŅIEM STARPTAUTISKIEM MĀKSLAS PROJEKTIEM ATKLĀTA JAUNĀ IZSTĀŽU SEZONA.

Oda grafikai, svētki un starptautisku grafikas mākslas projektu tikšanās Rotko centrā. Roma Viesula (Lietuva) retrospekcija no Lietuvas mākslas muzeja paver iespēju ielūkoties starptautiski augstu vērtēta mākslinieka veikumā, caur abstraktām un modernisma tradīcijās veidotām kompozīcijām ienesot īpašu noskaņu un demonstrējot īpašu rokrakstu šodienas skatītājam.

Filigrāns un saturiski bagāts ir Marinas Kapilovas (Baltkrievija) litogrāfiju kopums un vienotā stilistikā veidotas bronzas skulptūras, kuras caurvijas „Sazaroto taku dārzā”. Reflektējot formai un to dažādajām faktūrām, ne mazāk grafiska šajā izstāžu sezonā ir Latvijas rotu asociācijas izstāde „Zīme” un rumāņu keramiķes Delijas Maksimas izstāde „Redzamības virskārta”.

Spilgtumu un grafisku līniju gleznās ienes beļģu mākslinieka Marka Renāra darbi, savukārt atskats pagātnē, cilvēka un laika aspekts analizēts starptautiskā grafikas projektā „Cilvēks un laiks”. Īpašu grafisku noti nosaka vācu mākslinieces un režisores Karo Jostas (Vācija) projekts „Abstraktā ekspresionisma gaistošās pēdas”.

Sezonas izstādes pieejamas līdz 2020. gada 12. aprīlim.