Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs 2016

Šogad Latgales grafikas simpozijs Daugavpilī notiek jau piekto reizi, un tas noteikti var tikt pilnvērtīgi dēvēts par izdevušos un vērtīgu grafikas medija tradīciju reģionā. Piecu gadu laikā simpozijs ir bijis ražīga augsne mākslinieku diskusijām un radošajam darbam Latgales kultūras telpā, vienojot līdzīgi un atšķirīgi domājošos un strādājošos Latvijas un ārvalstu grafiķus.

Šogad simpozijam netika noteikta konkrēta tēma, ļaujot māksliniekiem runāt par viņiem aktuālo, taču līdzīgi kā iepriekšējie simpoziji arī šīgada simpozijs veido profesionālu sarunu un starptautisku grafikas dialogu, pulcinot 11 grafiķus no 9 valstīm.

Simpozija ietvaros prezentācijās un citos grafikas procesus virzošos kultūras formātos bija iespēja tikties ar Zoranu Miše (Maķedonija), Lauru Manfredi un Ireni Podgorniku Badju (Itālija), Anastasiju Dubovsku (Latvija), Vaidu Varnagieni (Lietuva); Agnešku Zavadsku un Robertu Rabeju (Polija), Miroslavu Mandicu (Serbija); Jirgenu Hēriču (Vācija); Taidu Jasarevicu Heffordi (Bosnija un Hercegovina); Ingu Hēmagi (Igaunija).

Back